Iné pohľadý

Pohľady na svet z inej perspektívy.

Pohľady

Sú ľudia horší?

Dnešných časoch často počuť „ľudia sú dnes zlý na seba. Nedá sa nikomu veriť!“ alebo „Za socializmu bolo lepšie!“ a podobne. Je tomu skutočne tak, alebo sa nám to len zdá?

Zaujímavosti

Palindróm.

Dnes je 2 februára 2020. Dátum ktorý len tak skoro nezažijeme.  Zapísané číselne aj 02.02.2020. Čo je to palindróm? Prečítajte si tento dátum aj spätne. Ak pri spätnom čítaní sa vety, slova, čísla od zadu, má text ten istý význam nazýva sa to palindróm.

Správy

Hľadá sa liek na koronavírus.

Prevencia – Určite nikomu netreba pripomínať, že najlepšia ochrana je prevencia. Ako sa dá ochraniť proti ochoreniu pri koronavíruse?

Svet

Zdroj čínskeho koronavírusu

Panika okolo tohto vírusu je tak veľká, až čínska vláda zahájila výstavbu novej nemocnice v meste Wuhan, ktorú chcú postaviť za 6 dní. Čínske ministerstvo zdravotníctva uzatvorilo niekoľko miest do karantény. Čínsky lekári a vedci sa domnievajú, že zdrojom koronavírusu v Číne by mohli byť hadi.

Svetový deň bez mobilu.

Žijeme v dobe, keď vlastniť telefón je štandard. 6. februára je deň bez mobilu. Môžte si ho zobrať zo sebou kamkoľvek. Nie ste viazaný káblom, ak nehovoríme o nabíjaní. Špecialisti hovoria o telefóne ako o droge.  Vzrastá závislosť na digitálnych technologizácia a gambling. Dnešný človek si život bez mobilného telefónu nevie už ani predstaviť. Okrem telefonovania na chytrých telefónoch fotíme, četujeme, točíme videa, používame obľúbene aplikácie, prístup na internet. Zvykli sme si byť dostupný.

Ak niekto neodpovedá na sms krátky čas neraz to vyhodnotíme “ niečo sa muselo stať“. Deti sú pod kontrolou rodičov. Jestvujú už aj aplikácie na sledovanie polohy našich malých potomkov. Mobilne telefóny maju aj negatívne dopady. Priniesli zvýšenie rozpadov vzťahov. Rozvody pre sms-ky. Každá minúta keď neboli mobily bola prežitia pokojne. Dnes je prežívaná ako úzkosť a nedostatok informácii, tvrdia psychológovia. Produkujeme najviac fotografií. Odhaľujeme svoje súkromie. Toto nemusí byť vždy zrovna šťastné riešenie. Dávajme si pozor čo dávame na internet. Nie každý kto sa pohybuje na internete ma dobre úmysly.

V minulosti bol telefón len prostriedok na verbálnu komunikáciu. Dokázali prenášať iba hlas. Neskôr pri zrode internetu niekedy v sedemdesiatych rokoch sa telefónna linka začala využívať aj na prenos dát tónovou moduláciou cez modem. Rýchlosť prenosu bola malá. Tato technológia bola vhodná len na prenos správ a textov. Telefón s vytáčaním bol vzácnosť. Dovoliť si ho mohli len bohatší ľudia a inštitúcie.