Nebolo tak dávno, čo nám neprijemne pocity zo sveta spôsobovali správy o Ebole, Vtačiej chrípke a podobne. Dnes sa ako hrozba ukazuje koronavírus. Panika okolo tohto vírusu je tak veľká, až čínska vláda zahájila výstavbu novej nemocnice v meste Wuhan, ktorú chcú postaviť za 6 dní. Čínske ministerstvo zdravotníctva uzatvorilo niekoľko miest do karantény. Čínsky lekári a vedci sa domnievajú, že zdrojom koronavírusu v Číne by mohli byť hadi. Kmeň vírusu je najviac podobný tomu, ktorý prenášajú hadi. Hadí mäso sa predáva na trhu, ktorého zamestnanci a návštevníci boli prvými obeťami. Nová štúdia potvrdzuje genetický kód vírusu 2019-nCoV. Ukázal sa byť podobný kmeňom, ktoré spôsobujú u netopierov. Vo volnej prírode sa hadi často živia netopiermi. Je pravdepodobné, že vírus zmutoval a preniesol sa na hady. Ne to nezvratným dôkazom života prispôsobovať sa.

Prve ohnisko koronavírusu sa začalo objavovať v čínskom meste Wu-chan. Počet infikovaných doteraz prekročil hranicu 600 ľudí. 95 v kritickom stave, 17 zomrelo.

2 thoughts on “Zdroj čínskeho koronavírusu sa možno našiel

 1. Ukázal sa byť podobný kmeňom, ktoré spôsobujú ?čo? u netopierov. Vo volnej prírode sa hadi často živia netopiermi. Je pravdepodob-né, že vírus zmutoval a preniesol sa na hady. Ne to nezvratným dôkazom života prispôsobovať sa.

  ?čo?
  volnej voľnej

  tak čo je správne: hadi či hady ???

  čo je to: Ne to

  1. Ahoj Jozef. Do dnes sa o koronaviruse už toho povedalo. Informácií či už takých, alebo takých je plný internet. Ľudia su tým presýtený, preto som sa rozhodol nepísať stále o tom. Pracoval som vo vede. Zaujíma ma história, súvislosti a hľadám rád pravdu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sú ľudia horší?

3. februára 2020